
Вимоги до учасників тендерів
Велика кількість інтернет-ресурсів публікує не перевірену інформацію щодо участі в тендерах. Часто, мова йде про те, що виконавці можуть братися за постачання продукції або ж інші види робіт, не дотримуючись законодавчих вимог.
Насправді ж є чітко визначені критерії, які дають поняття, хто може взяти участь в торгах, що для цього потрібно зробити і які підприємства можуть не допускатися до виконання подібних робіт. На прикладі бірж можна дізнатися, яким чином влаштовані торги, кому вони підпорядковані і як можна стати переможцем.

Вся ця інформація знаходиться у вільному доступі, будь-який користувач може зайти на сайт ueex.com.ua й особисто з нею ознайомитись.
Основні критерії для допуску учасника до торгів
Далі мова піде про ряд конкретних умов, які повинні бути виконані для того, щоб отримати дозвіл і взяти участь в боротьбі за тендер:
- Заборгованість – перший важливий момент, який відзначений законодавством стосується наявності якихось боргів, несплачених податків й тому подібних моментів. Якщо учасник був замішаний в таких порушеннях, він не матиме можливості виставити свою кандидатуру і взяти участь в торгах.
- Відсутність проблем з законом – окрім несплачених рахунків, не менш важливим питанням є прозорість перед українським законодавством. Важливо, щоб претендент на тендер не мав притягнення до кримінальної відповідальності.
- Безконфліктність – мова йде про відносини людини, яка замовляє певні послуги та виконавця, завдання якого полягає в тому, щоб розв’язати поставлене завдання. Якщо мова йде про будівельні роботи, то обидві сторони повинні узгодити план виконання дій і мати приблизно однакове розуміння того, як повинен виглядати об’єкт на фінальній стадії.

Окрім загальноприйнятих моментів є ще декілька інших умов, які є не менш важливими для авторитетних компаній.
- Активна діяльність – компанія повинна знаходитись в онлайн-режимі. Це означає, що її діяльність не повинна залежати виключно від одного замовлення. Якщо підприємство не розвивається, воно не зможе надати якісні послуги.
- Стабільний фінансовий стан – до участі не допускаються компанії, які знаходяться на стадії банкрутства і мають величезну купу боргових зобов’язань.
- Наявність в реєстрі – підприємець, який бажає надати певні послуги повинен документально підтвердити, що його компанія не є ліквідованою й на конкретному часовому відрізку має інші проекти і успішно функціонує.
- Відсутність офшор – у випадку, якщо претендент на перемогу в тендері має зв’язки з офшорами, він автоматично дискваліфікується. Більш того, надалі він може і зовсім бути виключений і не матиме можливості приймати участі в боротьбі за тендер.
- Чорний список – перед тим як допускати кандидата до списку можливих виконавців перевіряється факт наявності його в чорних списках. В них зібрані компанії та персоналії, які раніше були замічені в різних махінаціях.
Все це актуально у випадку з біржовими фондами, тендерами, аукціонами й тому подібними системами. Говорячи про торги, пов’язані з енергоносіями, можна використовувати калькулятор вартості газу для підприємств. Це ж актуально і для інших видів ресурсів, які може замовляти через систему тендерів та аукціонів.

Висновок тут може бути лише один – незалежно від виду торгів, завжди є конкретно визначені умови та критерії, яких повинні дотримуватися всі учасники. Лише в такому випадку є шанси опинитись серед претендентів і поборотись за перемогу в тендері. Вимоги до претендента – це розповсюджена практика, яка завжди використовується для пошуку найкращого виконавця.